Długopisy reklamowe powinny mieć nadruk tekstowy czy graficzny?

Długopisy reklamowe
Długopisy reklamowe

Każdy gadżety reklamowy z nadrukiem to bez wątpienia świetna reklama dla firmy, która się z jego pomocą promuje. Można te gadżety wykorzystywać wielokrotnie podczas danej kampanii reklamowej, a nawet nie prowadząc konkretnej kampanii, mieć przygotowaną konkretną ilość takich gadżetów, co ma służyć przykuwaniu uwagi potencjalnych klientów firm oraz tych, którzy już klientami są. Pozostaje tutaj pytanie, jak powinien wyglądać sam nadruk, aby robił największe wrażenie na ludziach. Nadruk, ogólnie, może być tekstowy (słowa lub zdania) albo graficzny (obrazki, zdjęcia). Który jest lepszy? Czy w ogóle można jednoznacznie to stwierdzić? Wydaje się, że można, aczkolwiek wymaga to przyporządkowania odpowiedzi do konkretnych gadżetów.Dla przykładu, długopisy reklamowe mogą posiadać zarówno nadruk tekstowy jak i graficzny. Na ich przykładzie, która forma nadruku jest lepsza? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba przeanalizować, jakie plusy i minusy są związane z każdą z form nadruku.

Jeśli chodzi o nadruk tekstowy, podstawowym plusem jest fakt, że wyrażają pewne treści wprost, nie trzeba się niczego domyślać. Ale minus to fakt, że często, aby wyrazić daną myśl, trzeba sporządzić dłuższy napis, a jak wiadomo, długopisy reklamowe nie mają dużej powierzchni, w dodatku, ze względu na ich specyficzny kształt, umieszczenie długiego nadruku nie jest proste. Plusem formy pisanej jest to, że litery, nawet jeśli będą bardzo małe, będą czytelne, więc można czcionkę zawrzeć małą, a i tak uzyskać odpowiedni efekt.

Z kolei nadruk graficzny ma tę zaletę, że można bardzo wiele wyrazić rysunkiem, nie trzeba pisać. Oczywiście, w zależności od rodzaju myśli, którą dany reklamodawca chce przekazać, może to być również minus, bo przecież niektóre stwierdzenia wymagają dłuższych form, a takie nie mieszczą się na długopisie. W przeciwieństwie do nadruku pisanego (tekstowego), nadruk graficzny nie może być do woli zmniejszany, bo w pewnym momencie robi się po prostu nieczytelny.

Z tego właśnie względu wydaje się, że jeśli chodzi o długopisy reklamowe, nadruk tekstowy jest lepszy niż graficzny – można za jego pomocą wyrazić często więcej.